У Бережанському районному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Олександра Коковіна "Товариство "Рідна школа” на Бережанщині 1903-1939 рр.”.
Як повідомили в державному архіві Тернопільської області, у роботі над книгою автор використав документи із фондів держархіву області. В презентації взяв участь директор ДАТО Юрій Гумен, а також дослідники, науковці Тернопілля, Львова, Івано-Франківська, які у своїх виступах зазначили важливість проведеної роботи автора для підняття історичної правди і значимості товариства "Рідна школа” в Західній Україні у першій половині ХХ ст. Під час презентації книги також були присутні колишні учні бережанської "Рідної школи” 30-40 рр.
Коковін О. В.Товариство “Рідна школа” на Бережанщині (1903–1939). – Тернопіль : Вектор, 2011. – 260 с. : іл. – ІSBN 978-966-308-420-6
У монографії представлено дослідження історії створення, етапів розвитку, організаційної структури, діяльністі повітового та місцевих осередків Українського педагогічного товариства “Рідна школа” в Бережанському повіті, що охоплював сучасні Бережанський та Козівський райони. Зроблено детальний аналіз діяльності бережанського (міського) та сільських осередків протягом усього часу їхнього існування у краї (1903–1939), звернуто особливу увагу на освітньо-культурницьку роботу товариства, з’ясовано характер стосунків “Рідної школи” з місцевими органами державної влади та громадськими організаціями. Діяльність товариства на місцевому рівні висвітлено в контексті загальногалицького рідношкільного руху. Для науковців, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України та Бережанського краю.
З приводу придбання чи інших питань щодо книги можна звертатися за тел. 0979907955 (м.Бережани). З повагою, автор.
30.12.2011
– ІSBN 978-966-308-420-6
У монографії представлено дослідження історії створення, етапів розвитку, організаційної структури, діяльністі повітового та місцевих осередків Українського педагогічного товариства “Рідна школа” в Бережанському повіті, що охоплював сучасні Бережанський та Козівський райони. Зроблено детальний аналіз діяльності бережанського (міського) та сільських осередків протягом усього часу їхнього існування у краї (1903–1939), звернуто особливу увагу на освітньо-культурницьку роботу товариства, з’ясовано характер стосунків “Рідної школи” з місцевими органами державної влади та громадськими організаціями. Діяльність товариства на місцевому рівні висвітлено в контексті загальногалицького рідношкільного руху.
Для науковців, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України та Бережанського краю.
З приводу придбання чи інших питань щодо книги можна звертатися за тел. 0979907955 (м.Бережани).
З повагою,
автор.